Kalendarium

Maj i czerwiec 2017
Portugalia

Tym razem Portugalię odwiedziłam z moją mamą. Razem przemierzyłyśmy ją bez mała wzdłuż i wszerz odwiedzając Lizbonę, kilka miasteczek na południu kraju w regionie Algarve, zwieńczając naszą wyprawę kilkudniowym pobytem w Porto. Portugalia zachwyciła nas obie malowniczymi widokami miast o czerwonych dachówkach i wspaniałymi krajobrazami południowego wybrzeża.

Marzec i kwiecień 2017
Indie i Tajlandia

Wyprawa do Indii była moją pierwszą poza granicę Europy, oczekiwałam jej więc z niezwykłym entuzjazmem, ale i lekką obawą. Wyruszyłam na nią z moim TŻ, który właśnie z Indii pochodzi i podczas większości naszych zatrzymywaliśmy się u członków jego rodziny. Chyba nietrudno więc się dziwić, że obawiałam się przyjęcia i szoku kulturowego, który miałby wystąpić pomiędzy obiema stronami. Na szczęście wszyscy przyjęli mnie niezwykle serdecznie. Wówczas odwiedziliśmy Kalkutę w Zachodnim Bangolu, New Delhi, święte miejsce Hindusów Haridwar, Roorkee – rodzinne miasto mojego TŻ i Gurgaon – korporacyjną część Indii. Oczywiście nie mogliśmy pominąć także Agry i słynnego Taj Mahal. W Tajladii natomiast, gdzie spędziliśmy dwa tygodnie odwiedziliśmy Bangkok, Pattayę i Coral Island.

Marzec 2016 – Luty 2017
Kraków

Okres od marca 2016 do lutego 2017 to czas, w którym kończyłam swoje studia pisząc pracę magisterską i pracując w jednej z krakowskich korporacji. Brzmi może niezbyt szalenie i interesująco, aczkolwiek zarobione pieniądze pozwoliły mi na wiele krótkich podróży. W tym czasie wraz z moją przyjaciółką odwiedziłam Paryż, którego niestety nie miałam okazji zobaczyć w czasie mojego Erasmusa we Francji i Rzym, natomiast wraz z moim TŻ, który często mnie odwiedzał zwiedziliśmy Pragę. Ja sama kilka razy wybrałam się także do Londynu.

Wrzesień 2015 – Luty 2016
Marsylia

Jesień i zimę 2016 roku spędziłąm na Erasmusie na południowym wybrzeżu Francji w – Marsylii. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że było to wspaniałe doświadczenie i realizacja moich marzeń, bo kultura i historia Francji fascynowała mnie od czasu, gdy po raz pierwszy sięgnęłam po książkę opisującą losy hrabiego Monte Christo i to właśnie w związku z tą książką ostatecznie zdecydowałam się na kilkumiesięczny pobyt w stolicy Prowansjii. W tym czasie zwiedzałam głównie miasteczka Francji – Cassis, Saint Tropez, Avignon i Montpellier. Niestety w związku z ówczesną sytuacją jaka panowała we Francjii nie zdecydowałam się na wyjaz do Paryża. Natomiast miałam okazję po raz kolejny odwiedzić Barcelonę oraz po raz pierwszy zwiedziliśmy

Lipiec 2014 – Wrzesień 2015
Londyn

Większość czasu w tym okresie spędziłam właśnie w Londynie pracując i odbywając praktyki studenckie w ramach programu Erasmus. Wprawdzie z przerwami, gdyż w tym samym czasie musiałam napisać (!) i obronić pracę licencjacką, zacząć studia magisterskie, a potem zaliczyć masę egzaminów na mojej krakowskiej uczelni. Na Londyn zdecydowałam się ze względu na mojego mężczyznę, którego poznałam właśnie w lipcu 2015, a który właśnie w Londynie mieszka.  Także ten czas nie był pozbawiony wycieczek i podróży – zwiedziliśmy kilka miast Szkocji i Anglii, a ja z zafascynowaniem poznawałam tajemnice Londynu – co zresztą pozostało mi do dziś 😉

UA-111948896-1