Od Autorki bloga Ginger Wanderings

Od Autorki

Cześć i czołem 🙂 Witam Cię serdecznie na Ginger Wanderings, blogu o wędrówkach dalekich i bliskich. Mam na imię Paula i jako autorka bloga z ogromną przyjemnością chciałabym zaprosić Cię do odkrywania świata razem ze mną.

Od Autorki: kilka słów o mnie

Wydawało mi się, że to ogromnie ważne, by w prawidłowych słowach się określić, by jak najbardziej zachęcić do czytania Ginger-Wanderingsowych postów. Teraz chciałabym, by treść bloga przemówiła do Was sama za siebie 🙂 Ale! Chciałabym się Wam przedstawić.

Pochodzę z uroczych Kielc, miasta położonego pomiędzy dwoma polskimi stolicami – Warszawą a Krakowem. Uważam, że miasta bardzo niedocenianego. To tu znajduje się kawałek mojego serduszka. Drugi – w Krakowie, gdzie studiowałam i mieszkałam przez ponad 5 lat. To właśnie w Krakowie poznałam ludzi, którzy zaszczepili we mnie potrzebę zwiedzania świata. To stamtąd wyruszyłam na swoją pierwszą prawdziwą wyprawę, dzięki której dowiedziałam się jak łatwo można zobaczyć Europę. To dzięki mojej krakowskiej uczelni wyjechałam na swoją pierwszą wymianę studencką, a potem na kolejną, i kolejną… i moje życie odmieniło się o 180 stopni.

Obecnie mieszkam w Londynie, gdzie zapuszczam swoje korzonki. To stąd piszę większość postów na bloga. Na co dzień pracuję w pewnej amerykańskiej firmie, a po godzinach odkrywam tajemnice Londynu i poznaję to miasto każdego dnia na nowo.

O czym jest gingerwanderings.com?

Blog to relacja z moich wędrówek po świecie, zarówno tych bliższych jak i dalszych. Mieszkałam w trzech różnych krajach, odwiedziłam kilkanaście państw i dwa kontynenty. Kocham podróże i chciałabym dzielić się z Wami swoim sposobem na życie. Tym, jak podróże zmieniają nas, jak dzięki nim poszerzamy swoje horyzonty. Jak zmieniamy się dzięki obserwacji świata innego niż ten, który znamy. 

Blog ma być także relacją z mojego codziennego życia w Londynie. Za pomocą zdjęć okraszonych historią chciałabym pokazać Wam jak wygląda codzienne życie w angielskiej stolicy.

Blog moim sposobem na realizację siebie

Osobiście blog jest dla mnie motywacją aby pisać więcej i lepiej, aby robić piękniejsze i bardziej profesjonalne zdjęcia. Jest też moim pamiętnikiem z podróży pełnym historii i mini-przewodników oraz fotorelacją z moich wędrówek. Nasza pamięć bywa zawodna, a ja chcę zapamiętać każdy najmniejszy nawet szczegół swoich podróży na dłużej :).

Sama koncepcja pisania jest ze mną tak naprawdę od zawsze. Do dziś w moim rodzinnym domu znajdują się sterty starych zeszytów z najrozmaitszymi opowiadaniami. Jako dziecko marzyłam o dniu, kiedy jako dorosła osoba będę mogła wydać te swoje dzieła. Później w liceum pragnienie bycia pisarką zmodyfikowało się do marzenia o karierze dziennikarki i pracy najlepiej dla National Geografic. Chciałam być wielkim podróżnikiem, zwiedzać najrozmaitsze zakątki świata i być oknem na świat dla wszystkich tych, którzy nie mogą podróżować.

Teraz do pisania doszła fotografia. Dopiero się uczę i blog ma być moją motywacją do robienia lepszych, piękniejszych zdjęć. Poza tym, chcę dzięki niemu realizować i rozwijać swoją kreatywność, której pierwiastek tkwił we mnie w zasadzie od zawsze, a kórego moja zawodowa praca nie pozwala mi obecnie realizować i rozwijać :).

Miejsca, które odwiedziłam

 

* * *

Serdecznie zapraszam Cię do mojego kącika Internetu 🙂

 

UA-111948896-1