Od Autorki bloga Ginger Wanderings

Od Autorki

Cześć i czołem 🙂 Witam Cię serdecznie na Ginger Wanderings, czyli blogu o podróżach małych i dużych, wędrówkach dalekich i bliskich! Mam na imię Paula i jako autorka bloga z ogromną przyjemnością chciałabym zaprosić Cię do odkrywania świata na własnych zasadach. Frazes ‚podróże kształcą‚ jest wprawdzie wyświechtany niczym stary kalosz. Jednak pewnego dnia uświadomiłam sobie, że nadal istnieje wiele osób, które nie wiedzą jak łatwo, tanio i przyjemnie można dzisiaj zwiedzać świat. Jak wiele korzyści nam to przynosi i że podróżując stajemy się tak naprawdę bogatsi. Okazało się, że wiele takich osób jest także w moim najbliższym otoczeniu! Szczęka mi wówczas opadła i wisiała tak aż do czasu, gdy powiedziałam sobie, że tak być nie może i muszę coś z tym zrobić!

Blog podróżniczy, któego założenie przewijało się przez moje myśli od czasu pierwszego wyjazdu na erasmusa, wydał sią najlepszym na to sposobem.

Od Autorki: kilka słów o mnie, czyli kim jest właścicielka bloga o rudych wędrówkach

Pochodzę z uroczych Kielc, miasta położonego pomiędzy dwoma polskimi stolicami, czyli Warszawą a Krakowem (dokładnie tak, i proszę nie szumieć warszawiacy i moi kochani krakusi!). Moje serce jednak należy do Krakowa w którym studiowałam i mieszkałam przez ponad 5 lat. Ci z Was, którzy dobrze znają to miasto dokładnie wiedzą o panującym tam klimacie i niezwykłym uroku wąskich krakowskich uliczek. Dla mnie miasto to ma ogromną wartość sentymentalną, gdyż wiążę z nim wiele wspaniałych wspomnień. To właśnie w Krakowie poznałam ludzi, którzy zaszczepili we mnie potrzebę zwiedzania świata. To stamtąd wyruszyłam na swoją pierwszą prawdziwą wyprawę, dzięki której dowiedziałam się jak łatwo, tanio i przyjemnie można dziś zobaczyć Europę. To dzięki mojej krakowskiej uczelni wyjechałam na swoją pierwszą wymianę studencką, a potem na kolejną, i kolejną… i moje życie odmieniło się o 180 stopni!

Po okresie studiów zdecydowałam się na przeprowadzkę do Londynu, wspaniałej metropolii, na najbardziej egzotycznych europejskich wyspach. Powód dla którego zdecydowałam się na przeprowadzkę jest z jednej strony niezbyt oryginalny, a z drugiej strony dla mnie najważniejszy na świecie! Miłość! 

Obecnie mieszkam w angielskiej stolicy i pracuję dla dużej, globalnej firmy zajmującej się tłumaczeniami. Na co dzień odkrywam tajemnice Londynu i poznaję to miasto nieco od innej strony, bo już nie jako turysta, ale jako jego pełnoprawny obywatel. Razem z Moim Mężczyzną zwiedzamy muzea i oglądamy wystawy. Spacerujemy nad Tamizą, urządzamy pikniki w parkach i pływamy łódką po parkowych stawach. Oczywiście kiedy korporacyjne życie na to pozwala.

W międzyczasie odkrywamy też Anglię i Europę, bo moim najważniejszym celem jest pokazanie wszystkim że się da! Da się pogodzić zwyczajną pracę i podróże. I jest to ogromnie potrzebne dla naszego osobistego rozwoju!

Dlaczego zdecydowałam się założyć bloga?

Pomysł założenia bloga i utrwalania na nim podróżniczych wspomnień towarzyszył mi już od kilku lat. Po raz pierwszy zapragnęłam pisać bloga przed wyjazdem na praktyki w ramach programu Erasmus. Po raz kolejny, przed wyjazdem na następną wymianę… Potem, gdy razem z przyjaciółką urządzałyśmy weekendowe wypady do europejskich stolic. Następnie w czasie planowania podróży do Indii.

Niestety, jestem typowym przykładem prokrastynacji aplikowanej codziennie i to w dużych ilościach. Wydawało mi się, że ciągle nie mam czasu i czekałam na odpowiedni moment. Myślałam, że później będzie lepiej, łatwiej i przyjemniej. Ostateczne założenie własnego bloga przyszło po tym, gdy uświadomiłam sobie, że nigdy nie będzie lepszego momentu niż ten, który właśnie trwa i nie będzie lepszego jutra niż dzisiejsze. Zrozumiałam, że nigdy nie będę bardziej gotowa niż w chwili obecnej. Pierwszy krok jest ważny, ale ostatecznie chodzi przecież o dotarcie do celu.

W teorii wszystko wydawało mi się być niezwykle proste i oczywiste. Jednak problem pojawia się wtedy, kiedy trzeba te złote zasady uwzględnić we własnym życiu. I właśnie tak znalazłam się tu i teraz, pisząc do Was te słowa, z albumem pełnym niesamowitych zdjęć, wspomnieniami ułożonymi w gotowe opowieści i potrzebą podzielenia się swoimi przeżyciami i wiedzą już nie tylko z podróży, ale także z doświadczeń nabytych mieszkając w Anglii.

O czym jest gingerwanderings.com?

Mój blog to relacja z moich wędrówek po świecie, zarówno tych bliższych jak i dalszych. Mieszkałam w trzech różnych krajach, odwiedziłam 15 państw i dwa kontynenty.

Blog to także relacja z mojego życia w Londynie. Jako uważny obserwator, piszę o tym co warto zwiedzić i zobaczyć, by najlepiej wczuć się w klimat miasta i zrozumieć rządzące nim prawa. Pracując stacjonarnie i jednocześnie podróżując udowadniam wszystkim niedowiarkom, że jak najbardziej da się to wszystko pogodzić! Za pomocą zdjęć okraszonych historią pokazuję jak podróże zmieniają nas, jak dzięki nim poszerzamy swoje horyzonty. Jak zmieniamy się dzięki obserwacji świata innego niż ten, który znamy. Jak otwieramy się na świat obcując z ludźmi innymi niż my sami. 

Osobiście blog jest dla mnie motywacją aby pisać więcej i lepiej, aby robić piękniejsze i bardziej profesjonalne zdjęcia. Jest też moim pamiętnikiem z podróży pełnym porad i mini-przewodników oraz fotorelacją z moich wędrówek. Nasza pamięć bywa zawodna, a ja chcę zapamiętać każdy najmniejszy nawet szczegół.

Blog moim sposobem na realizację siebie

Sama koncepcja pisania jest ze mną tak naprawdę od zawsze. Do dziś w moim rodzinnym domu znajdują się sterty starych zeszytów z najrozmaitszymi opowiadaniami. Jako dziecko marzyłam o dniu, kiedy jako dorosła osoba będę mogła wydać te swoje dzieła. Później w liceum pragnienie bycia pisarką zmodyfikowało się do marzenia o karierze dziennikarki i pracę najlepiej dla National Geografic. Chciałam być wielkim podróżnikiem, zwiedzać najrozmaitsze zakątki świata i być oknem na świat dla wszystkich tych, którzy z jakichś przyczyn nie mogą podróżować. Teraz do pisania doszła fotografia. Dopiero się uczę i blog ma być moją motywacją do robienia coraz lepszych i piękniejszych zdjęć. Poza tym, chcę dzięki niemu realizować i rozwijać artystyczny pierwiastek, który we mnie tkwi w zasadzie od zawsze.

Miejsca, które odwiedziłam

Nawigator po Ginger Wanderings, czyli co znajdziesz w zakładkach mojego bloga

Kalendarium

Kalendarium’ to plan moich dotychczasowych wędrówek. Dzięki temu dowiesz się, które kraje już odwiedziłam i jakie wpisy będą pojawiać się na blogu. Jeśli zaś masz pytania dotyczące planu podróży do któregoś z nich i nie możesz doczekać się dotyczących go wpisów, śmiało napisz do mnie na adres kontakt@gingerwanderings.com. Podejmuję się odpowiedzieć na nie wszystkie! 😀

Projekty
 • Discover Poland
  Ten projekt ma na celu odkrywanie Polski na nowo. W dobie kosmopolityzmu i tanich linii lotniczych zdarza nam się zapomnieć, że także w naszym kraju jest wiele pięknych i godnych zobaczenia miejsc. Przypuszczam, że każdy z nas zna jakieś fantastyczne miejsce, być może nawet w swojej okolicy, o którym wie jedynie garstka ludzi. Ja właśnie kilka takich miejsc niedawno odkryłam i zamierzam je tutaj pokazać!
 • Angielskie opowieści
  Od jakiegoś już czasu mieszkam w Londynie skąd podróżniczym okiem relacjonuję swoje perypetie. Wprawdzie niewiele tu prywaty, ale jeśli ciekawi Was co warto zobaczyć w Londynie, gdzie wybrać się na jednodniową wycieczkę, a gdzie spędzić weekend, jakie muzea warto odwiedzić i w jakich restauracjach zjeść – serdecznie zapraszam! Znajdziecie tutaj masę przydatnych informacji i zdjęć, dzięki którym poczujecie się jakbyście sami Londyn dobrze znali. Oprócz tego pojawiają się tu wszelkie wpisy związane z Anglią, moim drugim domem.
 • Szuflady Otwierane Nocą 
  Seria wpisów o luźnej tematyce. Artystyczno-poglądowy miszmasz o tym, co mi akurat w duszy gra.
 • Rozmaitości
  Podobnie jak wyżej, przy czym tutaj nieco mniej artyzmu, a więcej faktów i konkretów. Jeden wielki półmisek pełen słodko-kwaśno-słonych ciekawostek, przemyśleń, podsumowań i innych spraw poruszających mnie na tyle, aby usiąść do klawiatury i o nich napisać.
Moje Wędrówki

W tej zakładce znajdują się wszystkie moje podróżnicze wpisy zebrane w jedną całość i pogrupowane pod względem odwiedzonych przeze mnie krajów. Relacjonuję w nich swoje dotychczasowe wędrówki zarówno te bliższe, jak i dalsze. Całkiem sporo się ich już nazbierało i chciałabym się z Wami podzielić przeżyciami i zdobytą wiedzą. Do tej pory podróżowałam przede wszystkim po Europie: odwiedziłam 13 krajów Starego Kontynentu i mieszkałam w trzech. Najdłuższą zaś do tej pory z moich podróży jest wyprawa do Azji, gdzie zwiedzałam Indie i Tajlandię.

* * *

Serdecznie zapraszam Cię do mojego kącika Internetu 🙂

 

UA-111948896-1